Nemzetközi Folklórfesztivál | 2022      
FőoldalRólunkKöszöntőkProgramokJegyinformációkÍzelítőTámogatókPartnereinkKapcsolat
Részletes program – 2022
15.
hétfő
augusztus 15. hétfő
A magyar kékfestő - kiállítás
16:00 Gyermekek Summerfestje
helyszín: Fesztiválsátor
Lara Mesék Társulat: Lara Banya Tananyaga
kézműves foglalkozások, népi játékok
18:00 Bolgár-Német Est
helyszín: Fesztiválsátor
Fellépnek:
 
- Biljana Bolgár Nemzetiségi Együttes – Karcag
- Martenica Táncegyüttes – Budapest
- Trakija Zenekar – Budapest
- Sonnenschein Német Nemzetiségi Kórus – Szigetszentmiklós
- Ádám Jenő Általános Iskola és AMI – Szigetszentmiklós
- Takser Spatzen zenekar – Taksony
- Német Nemzetiségi Táncegyüttes – Taksony
- vendégfellépő: Opanke Szerb Táncegyüttes – Pomáz
 
A gálaműsor előtt és után nemzetiségi táncház, daltanulás.
A belépőjegyhez mindenki kap egy kóstoló adag bolgár ételt vagy egy pár virslit és innivalót
 
Online jegyvásárlás

16.
kedd
augusztus 16. kedd
16:00 Gyermekek Summerfestje
helyszín: Fesztiválsátor
Kuttyomfitty Társulat: Egyszer egy királyfi
kézműves foglalkozások, népi játékok
20:00 Csík Zenekar koncertje
Kevés zenekar mondhatja el magáról, hogy már 30 éve töretlen erővel, az idő, a divatok múlásával nem törődve, a nehézségeket leküzdve, a sikereket ügyesen kezelve létezik és dolgozik.
Nos, ez a Csík Zenekar.
Jövőbeli műsorainkban a közönségünk által szeretett igényes, sokszínű zenei világunkat visszük tovább az új dalainkban, miközben megidézzük azokat a régi szép összeállításokat is, amelyek nemcsak a mi szívünkben, a közönségünk lelkében, hanem az utóbbi évtizedek magyar zenei palettáján is nyomot hagytak végérvényesen.
 
Vendég:
Lovasi András Kossuth-díjas zenész, énekes
 
Online jegyvásárlás

17.
szerda
augusztus 17. szerda
16:00 Gyermekek Summerfestje
helyszín: Fesztiválsátor
Fabula Bábszínház: Mazsola és Tádé
kézműves foglalkozások, népi játékok
20:00 Taven Baxtale!
Legyetek szerencsések!
A Fitos Dezső Társulat káprázatos táncszínházi előadása.
 
"Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!"
magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

 
Közreműködnek:
• Kossuth és Womex-díjas Lakatos Mónika és Rostás Mihály 'Mazsi'
• Pálházi Bence és zenekara
• Artistaképző Intézet növendékei
• Kacsó Hanga Borbála – énekes
 
Rendező koreográfus:
Kocsis Enikő – Harangozó Gyula-díjas táncművész,
Fitos Dezső – Kossuth és Harangozó Gyula-díjas Örökös Aranysarkantyús táncművész
 
Online jegyvásárlás
18.
csütörtök
augusztus 18. csütörtök
16:00 Gyermekek Summerfestje
helyszín: Fesztiválsátor
Ingó-bingó foglalkozás Páll Évivel
kézműves foglalkozások, népi játékok
20:00 Magyar Gála
Fellépnek:
• Napraforgók Táncegyüttes – Szigetszentmiklós
• Kéve Néptáncegyüttes – Ráckeve
• Rőzse Táncegyüttes – Ráckeve
• Sziget Néptánc Egyesület – Szigethalom
• Délszláv Nemzetiségi Együttes – Tököl
• Gersy Lili citerás és növendékei – Szigetszentmiklós
• Bara Zenekar – Tárnok
 
Online jegyvásárlás


19.
péntek
augusztus 19. péntek
16:00 Gyermekek Summerfestje
helyszín: Fesztiválsátor
Handabanda zenekar – Mesebolt
kézműves foglalkozások, népi játékok
20:00 „Ásó, kapa, nagyharang”
Menyegző a Kárpát-medencében
Az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes Budapest, Bartina Táncegyüttes Szekszárd, Debreceni Népi Együttes Debrecen, Forrás Néptánc Együttes Független Színház Százhalombatta, Jászság Népi Együttes Jászberény,Nyírség Táncegyüttes Nyíregyháza közös nagyszabású táncszínházi előadása.
 
Rendező koreográfusok: Fundák Kristóf és Fundák Kaszai Lili
 
Online jegyvásárlás


20.
szombat
augusztus 20. szombat
10:00 Kis-Duna Családi Nap
helyszín: Dunapart
10.00-16.00 Berebe Játszóház, népi játékok, kézműves foglalkozások
 
11.00 Kolompos Zenekar: Lúdas Matyi
 
11.00-16.00 Csónakázás, kenuzás, Tanösvény túrák óránként
 
Figyelem!
 
A Kis-Duna Családi Nap a meghirdetett formában elmarad. A 11 órára tervezett Kolompos koncert az időjáráshoz alkalmazkodva a Városi Könyvtár és Közösségi Házban vagy az előtte felállított Fesztiválsátorban lesz megtartva, ide várunk mindenkit szeretettel.
 
19:00 Államalapító Szent István király napja
Ünnepi műsor
 
Ünnepi köszöntőt mond:
Nagy János Szigetszentmiklós Város polgármestere
 
Imát mond és az új kenyeret megáldja:
Szabó Zoltán a Szabadkeresztény Gyülekezet lelkipásztora
 
A műsorban közreműködik:
Szent Erzsébet Kórus – vezényel: Dvorák Mariann kórusvezető-karnagy,
Zsikó Zsuzsanna népdalénekes és Dudás Klára citeraművész,
Urbán Richárd színművész, Napraforgók Néptánc Egyesület
20:00 Örökség zenekar koncertje
azorokseg.hu
 
2011 elején alakultunk, hátrahagyva a Kormorán zenekarral töltött tíz évet, melyet sikeres turnék, teltházas koncertek, arany- és platinalemezek sorozata kísért végig. A folk-rock továbbra is a legkedvesebb zenei műfaj a számunkra; ebben vagyunk igazán otthon, itt, ezen keretek között tudjuk a legjobban kifejezni magunkat. A nevünk Örökség, egyrészt azért, mert mindannyian fontosnak tartjuk azt, hogy hazánk gazdag népi örökségét tovább ápoljuk, másrészt pedig azért, mert korábbi munkásságunkat Magyar Örökség-díjjal ismerték el. Koncertjeinken az eddig megjelent két nagylemezünk dalait játsszuk, valamint hallhatók azok a Kormorán-dalok is, amelyek nekünk és a közönségünknek is a legkedvesebbek.
A műsorváltozás jogát fenntartjuk!
Kapcsolat:
Városi Könyvtár és Közösségi Ház
2310 Szigetszentmiklós, Tököli út 19.
24/530-980 • 20/552-0401
www.sargahaz.com
Szigetszentmiklós város Városi Könyvtár és Közössgégi Ház Városi Sportcsarnok Nemzeti Kulturális Alap Magyar Fesztivál Szövetség Folklórfesztiválok Mo-i Szövetsége jegy.hu OTP Bank